Menu

Komutanlar

Birazda RasatHanemiz’in sakinlerinden bahsedelim.

“20 Şehir 54 Kişiden oluşan Fikir Ekibi”

Kurucularımızın sivil toplum geçmişinden tanıştığı parlak fikirlere sahip girişimci ve zeki gençlerden oluşturduğu fikir ekibi projelere ayrı bir tat katmaktadır.

Marjinal fikirler, kültür farklılıklarından oluşan fikir havuzu, projelere inovatif bir yaklaşım sağlamaktadır.
Rasathane Medya demlenmiş ve oturmuş bu fikir havuzunu en ince eleğiyle eleyip kurumunuz ve firmanız için en uygun fikri – projeyi hayata geçirmektedir.

[tw-column width=”one-half”]

Mehmet Çiçek

Y kuşağında Eskişehir’de doğan Yönetmenimiz, yetenekleri ile Rasathane Medya’nın temel taşlarını oluşturmuştur. Poz alabilmek için yol parasını harcayıp yürümekten, Ferrari ile evinden alınan freelance’ciliye oradan da medya patronluğuna gidenbir hikaye. Hani Amerikan filmlerinde hayali için çile çeken, yıpranan ama vazgeçmeyerek filmin sonunda duygusal bir müzik eşliğinde gözyaşlarıyla başarısına ortak olduğumuz insanlar var ya işte tam öyle bir hikayesi var. Fotoğrafı oluşturan temel unsurları kendi başına öğrenebilmek için öğrenciliğinde ciddi yatırımlar yapmış. Pozlu makineye poz almak gibi. Çok ciddiymiş dediğinizi duyar gibiyim. Öyle demeyin bir fotoğraf bile görüntüleyemeden yüzlerce poz harcadığınızı düşünün! Kimseden yardım alamadığınızı… Öğrenmek için kapısını çaldığı insanların bugün akıl danıştığı. İşte Y kuşağının eski teknoloji ile yenisini harmanlayabilecek bir ferdi. Eğer birgün teknoloji yok olursa ve “Fotoğraf”a ihtiyacınız olursa muhtemelen yeryüzünde alabileceğiniz tek Y kuşağı. Üstelik yaşadıklarını başkalarının yaşamaması için bilgi paylaşımını üst düzeye çıkarmış biri. Eskişehir’de ajanslara eğitim verip,, fotoğraf satabileceği adamları eğiterek, bugün birçok şirketin sözde şirket sırrı olarak tuttuklarını ortaya sermek sizce nedir? Bazılarınızın buna aptallık diyebileceğini biliyoruz. Ancak Mehmet Çiçek’e göre bu özgüven. 12 yıllık her koşulda deneyimlenmiş tecrübe. Peki çalışmak kolay mıdır? Asla… Eğer bir modelseniz asla aklınıza gelmeyecek kadar yorulup aynı zamanda da eğlenebilirsiniz. Sebeplerini anlatmadığı birçok deneyim yaşayıp sonuçlarına şaşırabilirsiniz. Örneğin belden yukarısı seramik çamuruna bulanıp kurutulan seramik sanatçısı. Kızarmış dondurma harcı kullanılarak yakılan, gerçekten yakılan başka bir model gibi. Zaten iki ihtimaliniz var ya talimatlara uyup günü tamamlarsınız yada çalışmazsınız. Gizemine güvenip, serseriliğine sarılanlar bugün Rasathane Medya Unutulmayanlar Duvarında yerini aldı. Kurumlar için ise durum apayrı. Kuzey anadolu kalkınma ajansının fotoğrafları için gittiği Ilgaz dağlarında 4 gün gece gündüz “Ayı” fotoğraflamak için gezen bir deli maceracı. Rasathane ekibinin rol modeli olan yönetmenimiz, 2017 yılının sonlarına doğru internet diziside çekmeye başladı ancak hala kendini sanatçı değil öğrenci olarak tanımlıyor.Kadrajına Kuvvet. Işığına ve mütevazılığına sağlık
 [/tw-column]
[tw-column width=”one-half” position=”last”]

Fuat KOCABIYIK

Y Kuşağında Eskişehir’de doğan Evli ve bir tane oğlu olan “Metin Yazarı” ve Koordinatörümüz’ün yeteneği sadece yazmak üzerine değil konuşmada da efsane kafa şişirir. Normal bir beyinle takip edilemez oluşuyla çok şey konuşup hiçbir şey anlatmayabilir.

Bu yeteneğini Öğrencilik zamanında tanıştığı bir sivil toplum kuruluşunu Karadeniz bölge yönetimine girdikten sonra su yüzeyine çıktığı söylenir. TEGV, UGP, Kent Konseylerinde aldığı görevler iletişim becerisini geliştirmiş ve biraz kitap ve insanın etkisini kanıtlayacak şekilde uzmanlaşmıştır. Rasathane Medyanın Mehmet ÇİÇEK ile beraber kurucu ortağı olup ekibin pozitif kalabilen enerji pompasıdır. Motivasyonunu ekibine olan inancından aldığını söyler. 17 yaşında 3 dil bilen bölge temsilcisi gençlerle tanıştıktan sonra imkansızın varlığını reddetmiştir. Montaj, çekim ve renklendirme de öğrenciliği iki sene önce başlamış. 2017 itibari ile iş bitiriciliği filizlenmiştir. Sivil Toplum çevresi Rasathane Medya’ya 23 Şehirden 54 Kişilik bir Fikir Ekibi oluşturmuştur. Marjinal fikirler gerektiren Reklam ve Kampanyalarda bu grup her bölgenin toprağının kokusunu projelere yansıtmaktadırlar. Y kuşağının eski kuşaklardan en büyük farkının birlikte çalışabilme ve sürdürülebilir projeler üretebilmesi olduğunu düşünmektedir. 4 yıldır üzerinde çalıştığı ama hiç bitiremediği bir bilim kurgu romanı vardır. Sohbetinin tadına ve vizyonuna kendinizi kaptırabilirsiniz. Kalemine Kuvvet, Çenene Sağlık…

[/tw-column]

– Advertisement –